Výrobní závod EvoBus rozšiřuje ve městě Holýšov svoje kapacity i výrobu. Moderní doba přináší i moderní postupy ve výrobě a nové trendy, kterým se přizpůsobuje nejedna firma. EvoBus má několik výrobních závodů v Německu a pak v českém Holýšově. Aby si evropské závody udržely svou výkonnost i prestiž, přistoupila společnost k opatřením a změnám ve výrobní síti. Německé závody v Mannheimu se tak například zaměří mimo jiné na elektromobilitu, v Neu-Ulmu se soustředí na výrobu zájezdových autobusů a Holýšov v budoucnu převezme kompletní výrobu karoserií zájezdových autobusů a bude i nadále dodávat součásti karoserií městských autobusů.

A právě to je důvodem rozšiřování holýšovského závodu. Zvětší se areál, výrobní plocha, naroste počet zaměstnanců. Firma celkově investuje 140 milionů euro, z nichž valná část poputuje právě do Holýšova. Z peněz vznikne o 13 hektarů větší areál a na výrobní ploše, která vzroste o 30 000 metrů čtverečních, vznikne na 400 nových pracovních míst. Z poskytovaných peněz se postaví komplex hal, poslouží k vybavení nové svařovny, k nákupu nových technologií a v neposlední řadě i pro přestavbu stávajících hal pro montáž opláštění. Základní kámen oficiálně položili ředitelé společnosti i se starostou města Janem Mendřecem již 22. června, kdy firma zároveň slavila 20 let působení na českém trhu. „Je to zároveň znamení důvěry, která se za dvacet let velmi rozrostla,“ pronesl ve svém projevu při položení základního kamene Till Oberwöder, ředitel Daimler Busses.

„Když se podíváme na stavbu, je zřejmé, že se jedná o významný a velký projekt. Do dnes bylo přemístěno zhruba 150 tisíc kubíků zeminy, a to z důvodu výškového rozdílu, který činí asi 16,5 metru, což odpovídá pětipatrové budově,“ pokračoval. „Závod v Holýšově je důležitým pilířem v naší globální výrobní síti, neboť je faktem, že každá jízda autobusu začíná zde v Holýšově,“ dodal Oberwöder.

„Nová výroba tak pomůže dosáhnout výrobní kapacity až 3000 karoserií cestovních autobusů za rok,“ uvedl Simon Schneider, vedoucí projektu rozšíření závodu v Holýšově. Starosta Jan Mendřec závěrem popřál firmě mnoho úspěchů i v další práci.