Pan Wolfgang Kellner je samouk. Nemá žádné umělecké vzdělání a uměleckou tvorbou se začal zabývat až po odchodu do penze. Ve svém volném čase navštěvuje různé kurzy, ve kterých se snaží proniknou do tajů zpracování dřeva, kamene a kovu. Svá díla vystavoval na různých výstavách v Německu i v zahraničí.

Artefakty pana Kellnera mohli vidět návštěvníci výstav v Regensburgu, Ambergu nebo v Amsterdamu. Výstava Objevování a odkrývání skrytého je jednou z akcí, která připomíná 25. výročí partnerství mezi městy Kümmersbruck a Holýšov.

Vernisáže výstavy se zúčastnil starosta Holýšov Jan Mendřec, který vyzdvihl spolupráci mezi oběma městy. Zvláště ocenil rozšíření spolupráce do různých oblastí činnosti občanů a spolků.

Na vernisáži vystoupilo klarinetové trio ze ZUŠ Holýšov Anna Bublová, Milan Husťak a Tomáš Kratschmer, které vede učitel Karel Šlehofer.

Spolupráce mezi Kümmersbruckem a Holýšovem se tak neodehrává pouze na úrovni politické, ale setkávají se mezi sebou hasiči, školáci, muzikanti, malíři.

Výstavu můžete navštívit do 24. listopadu. Otevřeno je vždy od úterý do pátku v časech 9 – 12 a 12:30 – 17 hodin. O víkendu jen na objednávku po domluvě na telefonu 727 838 248.

Autor: DDH