Opravy vnitřku budou probíhat na etapy. Nyní se projekt zaměřuje na chodby, několik kanceláří a zasedací místnost. Práce způsobí jistá omezení, nebudou však příliš markantní. Ačkoli opravy „vyženou“ z kanceláře notáře, neznamená to, že stavba přeruší jeho služby.

„Bude sedět každý pátek v klubovně číslo 1 v kulturním domě. Provoz se neomezí, ale bude pouze v jiné holýšovské budově,“ informovala místostarosta Holýšova Hana Valachovičová.

Omezí se ale i svatby. „Do konce března nebudeme moci pořádat žádné svatby, protože bychom se nedostali do obřadní síně. Její rekonstrukce zatím neproběhne, chystáme ji na příští rok,“ pokračovala Valachovičová.

Malby, betonování podlah, pokládání dlažeb. Takové práce se rozběhnou začátkem příštího týdne a mohly by se dotknout provozu v kancelářích, kterých se opravy týkají. Vedení města se ale snaží vše zařídit tak, aby opravy na obyvatele dolehly co nejméně a radnice se nemusela zavírat.

„Domlouváme se se stavební firmou, která vyhrála výběrové řízení, aby betonování podlahy nebo pokládka dlažby šly udělat napůl či o víkendech. Budeme se snažit, abychom vůbec nemuseli zavírat radnici. Pokud by se to muselo na jeden den udělat, zavřeli bychom v pátek, který je krátký, a občané budou předem informováni,“ pokračovala místostarostka.

Vnitřek radnice bude upravován v duchu 30. let minulého století. Uvnitř se v současné době nachází například šestihranné dlažby a město chce novou dlažbu ve stejném duchu, aby se nevytratil původní ráz budovy.

Zdi ponesou znak města. Pomůže k tomu vyrobený dřevěný váleček, na němž budou parohy, klíč a meč. Horní a dolní části zdí budou tímto vzorem „vyválečkované“, takže celkový dojem bude působit jako nalepené tapety.

V současné době se ještě vybírají barvy, aby přechod mezi moderní přístavbou ve stylu 30. let a historickou částí budovy radnice nebyl příliš markantní. Barvy by navíc měly podtrhnout již existující vitráže.

Mimo jiné se bude pořizovat i vybavení – lavice, křesílka a stoly. Termín dokončení je naplánován do konce března.