„Není to přitom jenom fráze, opravdu jde o to nejcennější, co můžete darovat, a za to vám patří dík nás všech," prohlásila v úvodu slavnostního ceremoniálu místostarostka Holýšova Hana Valachovičová.

Na každoroční oceňování jsou dárci z Holýšovska a Staňkovska zváni společně a obě města se v pořádání akce pravidelně střídají. Letos byli v holýšovském kulturním domě oceněni obyvatelé Staňkova, Holýšova, Štichova, Křenov, Vránova, Horní Kamenice, Hlohovčic a Krchleb.

Na setkání dorazili i zástupci zmíněných obcí, aby svým občanům poblahopřáli a obdarovali dárkovými koši a jinými pozornostmi i ty dárce, kteří sice žádné medaile od zástupců Českého červeného kříže nepřevzali, ale mají 'na kontě' úctyhodných 50 či 60 odběrů.

Jako poslední byl oceněn Oldřich Tachovský ze Staňkova, který se může pochlubit rovnou stovkou bezpříspěvkových odběrů krve. Pro jeho nepřítomnost převzal pozornost a gratulace od starosty a místostarosty Staňkova Tachovského syn.

Setkání zpestřilo rovněž pěvecké vystoupení žákyň ZUŠ Holýšov, nechyběl ani slavnostní přípitek červeným vínem a společná večeře.

Držitelé medaile prof. Jana Janského:

Bronzová medaile (10 odběrů): Martin Adámek, Radek Černík, Martin Dokulil, Patrik Juráš, Lukáš Návara, Marie Pivoňková, Daniela Poláková, Pavel Procházka, Miroslav Rauner, Štěpánka Stehlíková, Karel Stoklasa, Martina Uřídilová, Luboš Valachovič, Daniela Teynorová
Stříbrná medaile (20 odběrů): Roman Bufka, Jaroslav Halama, Jana Hůlová, Tomáš Janda, Miroslav Macháček, Petr Mandík, Marie Šimanová, David Vaniš, Romana Zimolová
Zlatá medaile (40 odběrů): Ladislav Kaufner, Leoš Kruml, Ivana Lukášová, Miroslav Zahoř
Zlatý Kříž 3. třídy (80 odběrů): Miroslav Bíba, Vladislav Kouba