Jedná se o miniatury a jeho první stavbou byl kostel. „Dělal jsem ho podle starého obrázku. Je u něj dokonce i márnice, kterou u toho skutečného už nenajdete,“ říká muž, který celý život pracoval jako řidič z povolání a nyní si na chalupě, jíž je bývalý hamr, užívá s manželkou zaslouženého odpočinku.

Vzhledem k tomu, že je rodák z Moravy, přenesl si na svoji zahrádku i kus svého rodiště. Vystavěl totiž Nový Hrad, který se nachází u Adamova. „Když ho viděli moji příbuzní z Moravy, poznali ho a pochválili,“ říká senior o hradu, u kterého nechybí železnice s mašinou a tunel. Ve své preciznosti došel tak daleko, že hrad, který slouží současně jako skalka, nasvítil diodami.

Tasnovickou tvrz, která je kvůli bujné zeleni dnes lidským očím skryta, si před stavbou její malé kopie prohlédl a také vzal zavděk obrázkem regionálního historika Zdeňka Procházky.

Za roky, co je v důchodu, stačil svoji zahradu zaplnit zmenšeninami objektů, které se mu líbí. Nechybí mezi nimi ani jeho současné bydliště – původní starý hamr, samozřejmě s vodním pohonem.

„Už mám nyní hotovou maketu vodního hradu Švihov, na jehož stavbu se chystám,“ ukázal nám hrad, který bude ve skutečnosti trojnásobně větší. Když padne tma, může čilý důchodce vytvořit na zahradě díky nasvícení staveb pohádkové království.