„Staré herní prvky na hřišti už delší dobu neodpovídaly standardům ani předpisům," připomněl starosta obce Jan Michal. Vedení Drahotína se proto pustilo do hledání možných finančních zdrojů na přestavbu nevyhovujícího hracího místa pro své nejmladší obyvatele. Pomohla Nadace ČEZ, která poskytla příspěvek 250 tisíc korun. K němu z obecního rozpočtu přibylo ještě 18 136 korun.

Původní dětské hřiště se tak podařilo opravit a doplnit novými zábavnými prvky. „Na naše hřiště nově přibyla multifunkční herní sestava, houpačka se skluzavkou, posilovací sestava pro starší děti, pískoviště a kolotoč. Všechny prvky disponují rovněž bezpečnými dopadovými plochami, aby se na hřišti nemusely bát děti ani jejich rodiče," připomněl Jan Michal. Při slavnostním otevření poděkoval místostarostovi Václavu Chvalovi: „Renovaci hřiště si vzal za svou, věnoval tomuto projektu hodně času a energie, je to takové jeho dítě."

Oranžové hřiště bude dětem i jejich rodičům přístupné nepřetržitě.

Nadace ČEZ v Česku pomáhá budovat dětská a sportovní hřiště už od roku 2002. Za tuto dobu podpořila vznik téměř 400 hracích ploch. Před týdnem bylo jedno z nich otevřeno i v domažlické základní škole v Komenského ulici.„Dětská hřiště patří k základní volnočasové výbavě každého města. Jejich vznik či obnova jsou však velkou finanční zátěží. Jsme moc rádi, že jsme mohli Drahotínu podat pomocnou ruku," uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.