Kriticky se vyjádřili především Piráti, kteří nechtěli projednávat jeden z bodů, a to výstavbu bytových domů na Kozinově poli. Projekt považují za problematický.

Na Kozinově poli má vzniknout více než stovka bytů. Zastupitelstvo už v minulosti podepsalo s firmou Proxus memorandum. Jenže zástupcům Pirátů se společnost nezamlouvá. „Firma neplní své závazky. Posouvá termíny, do kterých má zajistit různé smluvní věci. Předložila zatím pouze studii, další podklady chybí,“ shrnul lídr domažlických Pirátů Viktor Krutina. Jemu i jeho stranickým kolegům se nelíbí ani to, že město chce pozemky, kde se výstavba plánuje, prodat. „To je neobvyklý postup. Obáváme se, aby město nad tím, jak nakonec bytové domy budou vypadat, neztratilo kontrolu,“ doplnil.

Starosta Zdeněk Novák (Sdružení pro město Domažlice) se k odmítnutí schválit celý program vyjádřil na webu města a označil ho za obstrukci. Včera se redakci nepodařilo se s ním telefonicky spojit. Stejně situaci hodnotí místostarosta Stanislav Antoš (KDU-ČSL). „Každý zastupitel má právo s čímkoliv nesouhlasit. Ale vyřadit tím celý program a zastavit další věci k projednání je špatně. Občané se pak stávají rukojmími,“ myslí si. Ačkoli připustil, že firma Proxus některé termíny nedodržela, teď podle něj dokončuje všechny potřebné smlouvy a dokumenty. „Součástí toho jsou i jasně dané mantinely pro výstavbu. Odmítám, že by město nad projektem mohlo ztratit kontrolu,“ uzavřel.