S elegantním a účinným řešením těchto nepříznivých akustických podmínek přišlo vedení města, které nenechalo připomínky či žádosti lidí viset ve větru.

Jedním krokem bylo umístění desek, které pohlcují hluk, na stěny pivnice. Dále k lepší akustice přispěly odhlučňovací výplně v kruhových obručích, které slouží jako nástropní světla.

,,Pakliže mají občané konstruktivní připomínky, tak se je snažíme vyřešit. Myslím, že v případě snížení hlučnosti v pivnici domažlického pivovaru se nám to podařilo," konstatuje starosta Zdeněk Novák.

Keramický betlém Růženy Bauerové z Bolešin.
Keramický betlém rozšiřuje Růžena Bauerová z Bolešin již sedm let. Čítá 50 kusů

Především desky na zdech však neslouží jen k účelu odhlučnění, ale i estetickému vylepšení pivnice. Jsou totiž potištěny historickými, zhruba stoletými fotografiemi z historie jak pivovaru, tak i města Domažlic. Stejně tak návštěvníci pivnice mohou spatřit fotografie i současných autorů, kteří na svých snímcích zachytili historické jádro města a jeho okolí - Baldov, Vavřineček a Čerchov. Několik fotografií odkazuje i na partnerská města Domažlic - Furth im Wald, Ludres, Furth bei Gottweig nebo Two Rivers ve Wisconsinu.

Hosté pivnice se teď u jídla či piva již nemusí překřikovat a mohou se navíc pokochat stylovými obrazy, které domažlické pivnici dodávají příslušnou atmosféru.