Na páteřní ulici jsou tak vybudována nová šikmá parkovací stání. „Podle projektu bude teď v této lokalitě 83 parkovacích míst standardních a šest pro invalidy,“ shrnul starosta Miroslav Mach (SPMD). Reálné navýšení počtu míst oproti dřívějšku jde vyčíslit jen stěží, protože dosud auta na sídlišti parkovala i v zakázaných místech a způsobem, který odporuje zákonným normám.

„Vznikly nové autobusové zastávky, ostrůvky apod. Když bychom počítali podle norem, může být nárůst k padesáti místům, reálně odhaduji nárůst na 20-25 míst,“ uvedl starosta. „Konečně máme zajištěné přechody pro pěší, které nikdy nebyly v pořádku, protože neodpovídaly šířkou, nebyly osvětlené. Dnes je na nich zpomalovací práh. Konečně se z místa k bydlení stává klidnější zóna,“ zmínil Mach. Město stavební úpravy ulice vyjdou na necelých šest milionů korun.

V Mánesově ulici stavbaři dokončili přestavbu parkovacích míst a další úpravy.

Nýrská stavební firma provedla i rekonstrukci veřejného osvětlení, úpravu chodníků, postavila dva vyvýšené přechody, které zkomplikují rychlý průjezd nezodpovědným řidičům, vznikla i speciální místa pro kontejnery na odpad. „Stavbaři byli velmi vstřícní a ohleduplní. Umožnili třeba průjezd pro zásobování mojí provozovny,“ konstatovala Bohumila Černá, majitelka novinového stánku uprostřed Mánesovy ulice.

Na jaře bude položen nový asfaltový povrch na silnici a v průběhu příštího roku budou opraveny i další chodníky. „Jsou postaveny na betonových panelech, musí se nejprve odfrézovat vyčistit a pak dát nový povrch. Kvůli nákladům rekonstruujeme chodníky postupně,“ dodal starosta.