Oblastní turnaj v piškvorkách se uskutečnil v pátek v Domažlicích a šlo o soutěž, kde vládlo napětí od začátku až do poslední chvíle.

„Byli jsme svědky několika rozstřelů, a to dokonce i mezi nováčky,“ konstatovala organizátorka Adéla Formanová. V konkurenci 17 družstev si nakonec vavříny odnesl domácí tým. Nesl prakticky nevyslovitelný název „igzGv@54eblFiad_vfikCxCWnv4“ a reprezentoval Gymnázium J. Š. Baara. Účastníky turnaje na gymnáziu bylo 17 týmů, přičemž jen dvě školy postavily pouze jeden tým.

„Bylo jasné, že budeme svědky mnoha zajímavých soubojů na ostří tužky,“ doplnila Formanová. Skupině H, ve které jako jediné soutěžilo pět týmů, jednoznačně dominovalo družstvo SPŠ Klatovy, které neprohrálo ani jediný zápas. Druhé místo ze skupiny si odnesl tým Lůzy ze ZŠ Blížejov a třetí byl tým Sklererů 1,2,3 ze ZŠ Staňkov. O 4. a 5. místo se popraly Čtverečky ze ZŠ H. Týn s týmem Kdyně ox1.

Zde rozhodl až rozstřel formou duelu, ze kterého vyšli jako vítězové Čtverečky. Ve skupinách E, F a G bylo pořadí určeno vždy jednoznačně. Ve skupině E zvítězil tým XO Mateťáci z VOŠ, OA a SZŠ Domažlice, v závěsu za ním byli Prďáci ze ZŠ Mrákov, 3. místo obsadily Křížky z H. Týna a čtvrté Kabrňáci ze ZŠ Staňkov. Ve skupině F zvítězil tým domácího gymnázia igzGv@54eblFiad_vfikCxCWnv4. Na 2. místě skončil tým Xnapátou ze ZŠ H. Týn, na 3. ox2 z Masarykovy ZŠ Kdyně a poslední příčku obsadil tým Růžové princezny ze ZŠ Staňkov. Ve skupině G vyhrál tým Zdravotničtí medvídci z VOŠ, OA a SZŠ Domažlice, který si s sebou přinesl i maskota. Druhý skončil tým Dragons ze ZŠ Mrákov, třetí Kolečka z H. Týna a poslední skončila Wéčka ze ZŠ Blížejov. V pavouku SPŠ Klatovy hravě přehrála Prďáky a postoupila tak do semifinále. Reprezentanti Gymnázia J. Š. Baara opět nezaváhali a se skóre 20:0 stanuli proti klatovskému týmu SPŠ v semifinálovém zápase, jenž rozhodl až rozstřel. Šťastnějším z této dvojice bylo právě domácí gymnázium. Lůzy podlehly v rozstřelu XO Matečákům. Ti se následně v semifinále postavili týmu Xnapátou, který porazil taktéž v rozstřelu tým Zdravotnických medvídků. I tento souboj byl rozhodnut až rozstřelem, ve kterém zvítězili XO Matečáci. Ve finálovém souboji mezi XO Matečáky a igzGv@54eblFiad_vfikCxCWnv4 zvítězili Domažličtí a v souboji o třetí místo nakonec SPŠ Klatovy porazila Xnapátou.

Pořadí týmů: 1. místo: tým igzGv@54eblFiad_vfikCxCWnv4 (Gymnázium J. Š. Baara Domažlice), 2. místo tým XO Matečáci (VOŠ, OA a SZŠ Domažlice) a na 3. se umístil tým SPŠ Klatovy.