Vánoční naladění, ale i pobavení čeká po celý víkend i následující dny, které zbývají do Štědrého dne, na návštěvníky domažlického vánočního jarmarku a s ním spojených kulturních akcí.

Sobota 19. prosince

„V sobotu zahájí odpoledne ve čtyři hodiny pěvecký sbor Základní školy Komenského 17 Perníček–zpěvníček,“ říká Marta Gabrielová z programového oddělení MKS Domažlice.

O půl hodiny později přijde na řadu horšovskotýnská bluegrassová kapela Vysoká tráva. Sobotní program vyvrcholí v 17 hodin příchodem ponocného Romana Holuba.

Neděle 20. prosince

Poslední adventní neděle spojená s přízviskem Zatá pak nabídne nejen vánoční trhy, ale také zajímavá a různorodá vystoupení.

„Svůj koncert budeme mít v neděli od 16 hodin na náměstí u stromečku, ale zpívat budeme také při vánoční suitě Ochotného divadelnického spolku Karel,“ říká vedoucí sboru Canzonetta Marie Hanáčíková.

Hned po Canzonettě bude pódium patřit středověké hudbě Elthin (16.30).

„Rád bych pozval veřejnost na Setkání u krmelce. V neděli od 17 hodin tam vystoupí naši myslivečtí trubači,“ upozorňuje jednatel okresního mysliveckého spolku Petr Kopf.

Pondělí 21. prosince

Také v pondělí bude u stromečku na náměstí živo. „Program zahájí už v půl čtvrté odpoledne pěvecký kroužek Základní školy Msgre B. Staška, po něm se představí žáci ZUŠ Staňkov s Operkou Červená Karkulka z dílny dvojice Uhlíř–Svěrák. Následovat bude představení o tom, co se stane, když se šňůry přetrhají a na pódiu zbydou jen postavičky s nástroji, které má název Loutky,“ zve na další den ředitel MKS Kamil Jindřich. I v pondělí vyvrcholí program příchodem ponocného.

Úterý 22. prosince

Předvánoční dění na náměstí bude pokračovat v úterý 22. prosince od 16 hodin. Připravena je vokální skupina Singtet, Pěvecké sdružení Jany Lengálové a do Domažlic opět zavítá populární mužský vokální kvintet Hlasoplet. Pak přijde ponocný.

Od 18 hodin se v arciděkanském chrámu uskuteční už sedmnáctý Chodský vánoční koncert, který bude patřit Chodskému souboru Mrákov.

Předvánoční dění vyvrcholí 23. prosince v 16.40 hodin vystoupením Skupiny historického tance Arvena, po skončení se dostaví ponocný a pak si již mohou příchozí vychutnat Vypečenou vánoční suitu v podání Ochotného divadelnického spolku Karel, Canzonetty a sólistů.