V domažlické porodnici se loni narodilo 462 dětí. Mezi novorozenci mírně převládli chlapci. Narodilo se jich 233 a dívek 229.

Prvním novorozencem narozeným letos v domažlické porodnici je holčička Terezka Matláková z Boru u Tachova. Na svět přišla v pondělí 2. ledna v 1.09 hodin. Vážila 2,47 kg a měřila 45 cm.
Nejčastější chlapecká jména byla Jan, Štěpán, Adam, David, Marek, Václav, František, Jakub, Tomáš, Dominik, Matyáš a Vojtěch. U děvčat vyhrála Anna, před jmény Tereza, Sofie, Eliška, Natálie, Adéla, Barbora, Ester, Julie, Justýna, Kateřina, Klára, Kristýna a Laura.

Oproti roku 2015, kdy v domažlické porodnici přišlo na svět 484 dětí, počet porodů sice poklesl, ovšem tento rok prý nebyl standardní. „V tomto roce byl omezen provoz porodnice ve Stodě, a rodičky z jižního Plzeňska proto rodily v jiných zařízeních včetně domažlické porodnice," říká mluvčí nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.

Pokles porodů v roce 2016 má podle jeho slov na svědomí i to, že se na podzim na Domažlicku začala šířit nepravdivá fáma, že se porodnice bude omezovat.
„Omezení domažlické porodnice je samozřejmě nesmysl. O ničem takovém se nejedná a neuvažuje. Domažlická porodnice naopak zavádí různé novinky. Před několika týdny například začala půjčovat rodičkám domů monitory dechu. A další novinky se chystají v tomto roce. Budeme o nich postupně informovat," pokračuje Kokoška s tím, že lživá fáma porodnici ublížila.

„V závěru roku určitě sebrala jednotky, možná pár desítek rodiček, které znejistěly a jely rodit jinam," dodává mluvčí.