Přijít se najíst, pochutnat si a nenechat tam stokoruny, to se zdá už v dnešní době až nereálné. Ale přesto to ještě možné je. V Domažlicích najdete restauraci Pod Branou, kde jsou obědy tzv. za lidovku. Za běžnou českou kuchyni tam zaplatíte jednotnou cenu 102 Kč. Ať už chcete řízek s bramborem, maďarský guláš s knedlíkem, vepřové maso s mrkví a bramborem či vdolkem nebo zeleninový salát s kuřecím masem. Polévka vyjde na 32 Kč. „Snažíme se vařit hodně jídel, nakoupit suroviny za slušné peníze, protože ceny jsou v dnešní době hodně rozdílné. Já nakupuji ve velkoobchodě například kuřecí maso pod sto korun a v obchodě je za 160 Kč, takže nemáme důvod nějak zvedat ani ceny obědů. Zatím nám to takhle vychází. Je to dané kapacitou, protože je rozdíl, když vaříte pět obědů, než když jich děláte desítky. Neděláme žádnou velkou gastronomii, ale klasické obědy pro všechny, aby si je mohli dovolit všichni,“ řekl provozovatel Pavel Ševčík.

Na své si tam ale přijdou i příznivci burgerů, steaků a podobně, kde už jsou ale ceny o něco vyšší.

V Domažlicích je možné také zavítat do Restaurace Pivovar, kde rovněž nejsou astronomické ceny. Jsou tam na výběr v menu každý den dvě jídla, jedno za 125 Kč a druhé za 149 Kč, polévka k menu vás vyjde na 30 Kč, samotná na 40 Kč. Za klasický vepřový řízek s bramborovým salátem zaplatíte 149 Kč.

Oblíbená je restaurace U Kulináře na náměstí, kde si přijdou na své všichni ti, kdo mají rádi klasiku nebo světové speciality. „Denně nabízíme klasická česká jídla, české speciality v obědovém menu, dále si u nás můžete pochutnat na mnoha jídlech z TEX-MEX kuchyně. Jde o spojení mexické kuchyně s kuchyní Texasu a jihozápadní oblasti USA, výběr z několika druhů tortill, dále pak pečená žebra, burgery a v neposlední řadě tolik oblíbené steaky z amerických, jihoamerických steakových plemen. Máme i široký výběr malých jídel jen tak k zakousnutí k pivu,“ uvedl šéfkuchař Marek Beck.

Myslivecký řízek se šťouchanými brambory a hříbkovou omáčkou vyjde na 149 Kč.

S nabídkou jídel v Domažlicích jsou spokojeni i obyvatelé. „Podle mě je tady toho hodně. Když chvátám, tak si zaběhnu do restaurace Pod Branou, kde je peckový oběd za pár korun, ale když mám čas a chci si přilepšit nebo jdeme s rodinou, tak zajdeme ke Kulináři. Ale nemám problém si zaběhnout i pro čínu nebo něco podobného. Řekl bych, že tady u nás ještě ty ceny nejsou tak hrozné a dá se v pohodě najíst. Skoro bych řekl, že to vyjde někdy i levněji než nakoupit a vařit si doma,“ okomentoval Daniel Vachounek.

Oblíbeným podnikem s lidovými cenami je také restaurace Zubřina, kde česká klasika řízek a bramborový salát vyjde na 149 Kč a polévka na 35 Kč.