V úterý jednadvacátého prosince ve čtrnáct hodin po slavnostním ceremoniálu už bylo ve školce rušno, na nové prostory se přišly podívat i paní učitelky. Moderní a bezbariérová budova mateřské školy navýší kapacitu domažlických školek o osmačtyřicet míst. V objektu najde zázemí pětasedmdesát dětí.

„Město má dohromady šest různých školek, ale tato je zbrusu nová. Naposledy se v Domažlicích stavěla školka před pětačtyřiceti lety, když se budovala panelová sídliště,“ sdělil místostarosta Domažlic, Stanislav Antoš.

Stavba mohla vzniknout díky fondům Evropské unie z Integrovaného regionálního operačního projektu prostřednictvím Místní akční skupiny Český les. „V tomto směru je projekt velmi velkorysý a je ve výši 95 %. To znamená, že stavba za více než třiadvacet milionů korun nás přijde na zhruba dva miliony,“ řekl Antoš.

Vratislav Altman vystavuje s Ivanou Sieberovou v kdyňské knihovně až do 16. ledna 2022.
Chtěl bych v dětech probudit zájem o betlémy, říká Vratislav Altman

Zhotovitelem stavby je společnost DSP Domažlický stavební podnik s.r.o. Zástupci této firmy spolu s místostarostou přestřihli slavnostní pásku a školce požehnal kněz.

Ve dvoupatrové budově se nachází tři třídy, do každé z nich může chodit pětadvacet dětí. Třídy tvoří samostatný funkční celek a poskytují veškeré potřebné zázemí pro děti a učitelky.

„Každé oddělení má samostatně řízené umělé větrání se zpětným získáváním tepla, což zajišťuje maximálně zdravé vnitřní prostředí. Ve školce bude dále zpětně využívána voda z umyvadel na splachování toalet,“ uvedl Antoš.

V zahradě už rostou stromky a keře, je zde několik herních prvků a další ještě přibydou.

Novostavba mateřské školy je umístěna v areálu bývalých kasáren. Jedná se o lokalitu, kde je plánovaná výstavba bytových domů.