Je to pěstitel par excellence, a proto není divu, že mu v obyčejném malém skleníku rostou ve velkém i pomeranče, mandarinky a citrony. Kiwi pěstuje pan Blacký už několik let. Začátky však nebyly nijak slavné.

„První sazenice jsem získal v roce 1984 od citrusáře z Korýtek u Kaznějova. Trvalo jedenáct let než sazenice začala kvést. Druhou sazenici jsem si přivezl z Německa v roce 1992. Jak se ukázalo, byly to obě samice a potřebovaly opilovače, takže jsem je měl opět pouze na parádu," popisuje své pěstitelské začátky Blacký.

Toho správného opilovače kiwi sehnal v Žatci a sazenice se začaly mít k světu.
„Za další rok začaly sazenice kvést tolik, že jsem musel dělat čmeláka. Nyní už mám vypěstované své vlastní sazenice, takže za pomoci včel a čmeláků sklízíme každý rok takhle bohatou úrodu."

Kiwi roste Blackým venku u domu. Nepotřebuje prý žádnou velkou péči. Stačí ho každý rok ostříhat. Nové sazenice si pan Blacký pěstuje sám ze semínek vlastních vypěstovaných plodů.

Sebrané kivi musí ještě dozrát. „Když se dá do sklepa k jablkům dozraje rychle. Pokud ho dáme do sklepa samostatně, dozraje až v prosinci a dá se jíst ještě v březnu."

Manželka pana Blackého stále zkoumá, jak kiwi zpracovat.
„Udělala jsem z něho džem a byl celkem dobrý. Nyní zkoumám, jestli by z něj nešel vyrobit třeba likér," řekla Marie Blacká.