Výstavba polyfunkčního domu v Kostelní ulici bude pokračovat hrubou stavbou. Vyžádá si opatření pro vjezd a výjezd stavebních strojů a pro bezpečný pohyb chodců, zejména s ohledem na vysokou frekvenci žáků z nedaleké ZŠ Komenského. Záležitostí se zabývala rada města.

„Hledali jsme nejvhodnější řešení, jak zajistit vjezd a výjezd vozidel, které vybagrují a odvezou zeminu a navozí stavební materiál. Proběhlo několik jednání, výsledek je ve shodě se všemi zainteresovanými institucemi, včetně nadřízených orgánů. Ty musely souhlasit, protože opatření se dotkne i silnice I. třídy v Komenského ulici a krajské komunikace v ulici Prokopa Velikého," popsal starosta Stanislav Antoš.

Nákladní vozidla tak budou ke stavbě přijíždět od ulice Prokopa Velikého přes dočasný vjezd do Kostelní ulice. Ten bude zřízen odstraněním části zábradlí vedle přechodu. Betonovými dílci a železným plotem bude vytvořen pro vozidla koridor. Od stavby pak auta budou vyjíždět Kostelní ulicí a náměstím Míru pryč z centra. Rovněž bylo stanoveno snížení tonáže vozidel, která od stavby nebudou vyjíždět plně zatížena. Tím se sice zvýší počet jízd, ale sníží se zátěž na komunikace a jejich podloží. „Centrum Domažlic je poddolováno gotickými sklepy, proto v něm standardně platí přísná omezení tonáže vozidel. V případě návozu materiálu je toto řešení výhodné, protože auta od stavby přes centrum pojedou již prázdná," zmínil Antoš.

Členové spolku Žijeme Domažlic - Zleva Dušan Färber, Jitka Katyševcevová, Hynek Hradecký. Na fotce chybí Jana Trhlíková Müllerová.
Založili spolek Žijeme Domažlice a chtějí pořádat nové akce s mnoha umělci

Harmonogram pro hrubou stavbu objektu počítá s uvedenými opatřeními od 10. května do 4. června. Časy byly stanoveny s ohledem na pohyb nejmenších školáků sousední základní školy v Komenského ulici.

Radnice rovněž rozhodla o opravě severní strany zdi areálu letního kina, z níž omítka opadávala a lidé na to často upozorňovali. „Zajímavé je, že strana západní, která je návětrná a daly by se na ní předpokládat větší zásahy povětrnostních vlivů, je víceméně v pořádku," poznamenal Antoš.

Město se dle jeho slov na potřebnou opravu chystalo již několikrát. „Potíž byla v tom, najít vůbec firmu, která by zakázku realizovala nebo aby ji provedla za rozumné peníze," ohlédl se do minulosti starosta.

Tragédie, která se odehrála v rámci 58. ročníku Rallye Šumava, kdy po nehodě zemřela navigátorka Alena Krejčíková (41), nezasáhla jen příznivce rallye, ale její kamarády, jelikož byla na Klatovsku doma.
Jezdci rallye a kamarádi chtějí pomoci rodině Aleny Krejčíkové, založili sbírku

Nyní se záměr podařil, oslovená firma nabídla odpovídající cenu – 275 tisíc korun bez DPH. „Řemeslníci nechají původní sokl, otlučou omítky, zeď nechají několik týdnů vyschnout. Pak nanesou hloubkovou penetraci a opět vápeno-cementovou omítku. Nakonec bude rozhodnuto, jaká bude barva," popsal postup prací Antoš a dodal: „Oprava zabere nějaký čas, budou jí provázet technologické přestávky, aby renovace nebyla uspěchaná a její výsledek vydržel déle než ten poslední.“