„Nahoře nad loveckou chatou, odkud jsme tradičně vyjížděli, je zorané pole. Proto letos začne Hubertova jízda dole ve vsi, na louce u hřiště,“ uvedla Deníku organizátorka akce Jana Mathauserová s tím, že cesta na hřiště bude vyznačena.

Jezdci se na místě startu sejdou již o 11. hodině. „Ve 13 hodin zazní slavnostní ´Halali´ a všichni se vydají stíhat lišku po loukách a lesích v okolí Chrastavic a Milavčí. Pro diváky bude připraven poník a soutěže, aby jim chvíle do návratu jezdců lépe ubíhaly,“ dodala Mathauserová.

Přibližně ve tři hodiny odpoledne se jezdci vrátí z první jízdy a náledovat bude jízda druhá, již mohou jet méně zdatní ´koňáci´.

Je předpoklad, že závěr druhé Hubertovy jízdy bude mezi čtvrtou a půl pátou.

„Jezdci pak budou mít čas na odvoz a obstarání koní, aby se mohli do Chrastavic vrátit na večerní zábavu. Od 20 hodin zahraje k tanci i poslechu Trojka, kapela Pepy Hrubého, ve 20.30 se koná soud s hříšníky,“ doplnil Miloš Mathauser, který se spolu s manželkou těší na hojnou účast jezdců i diváků. Bližší informace o Hubertově jízdě získají zájemci na tel. čísle 606 648 535.