Názory obyvatel na tuto akci jsou různé. Někdo s krokem obecního úřadu souhlasí, jiný by to udělali jinak, ale zodpovědnost a bezpečí obyvatel je na obecním úřadu. Diskuzi vzbudily především staré lípy před lhotskou kaplí.

„Lípa je národní strom a většina z nich byla zasazena při výjimečných příležitostech. Osobně jsem stál na straně těch, kteří bojovali za jejich záchranu. Dnes, když vidím, v jakém stavu byly, musím dát za pravdu odborníkům a vím, že k pokácení byl opravdu důvod,“ řekl jeden z místních občanů, který kácení s nostalgií sledoval.

Jiní se neubránili vzpomínkám.
„Stromy, které dnes padly k zemi, jsem sázel s tchánem. Je to více než 40 let.“

Těžaře čeká však ještě pokácení těch nejnebezpečnějších stromů v lokalitě „Před Pastejříkem“.
„Obrovské smrky ohrožují rozvody elektřiny a také občany. Jsou jich tady desítky. Hned na začátku obce je jich deset a bude je muset porazit specialista, protože pod nimi vede elektrická síť. Podle odborníka, který zpracoval projekt obnovy zeleně, nemají takové stromy v obci co dělat. Měly by zde být spíše ovocné stromy, které nenarostou do takové výšky,“ řekl starosta Chodské Lhoty František Jílek.

Nová tvář Chodské Lhoty přijde na milion čtyři sta tisíc korun.
„Podařilo se nám získat devadesátiprocentní dotaci.  Na nás tudíž zbude doplatek kolem 140 tisíc. V létě se začnou sázet nové stromy,“ pokračuje Jílek.

Přerostlé smrky nahradí desítky třešní, hrušní, švestek, jabloní, ale také jeřábů a na místo nemocných lip přijdou nové.