V roce 2018 by s největší pravděpodobností měla obec obdržet stavební povolení k výstavbě rybníku, který bude sloužit k zadržení vody v krajině, avšak nebude to jediný rybník, který Chodská Lhota letos nově vybuduje. Místní rybáři totiž chtějí rozšířit kaskádu rybníků a proto vybudují v průběhu roku ještě jeden nový rybník. OPRAVYBez oprav se to prostě ne-obejde. V loňském roce jsme čtenáře informovali o opravě litinových křížků v okolí Chodské Lhoty, opravilo se jich celkem pět. Letos se s opravami křížků bude pokračovat a opraví se další čtyři. Opravy budou rozděleny na dvě etapy z důvodu získání dotace, která činí maximálně 50 tisíc korun jednorázově. V případě, že bude dotace obci úspěšně poskytnuta, tak se v letních měsících bude pracovat na dvou z nich a na podzim se dokončí dva zbývající.

V tomto roce by obec také měla obdržet stavební povolení na opravu místní hasičské zbrojnice. Opravy budou zahájeny ve chvíli, kdy se podaří shromáždit potřebné finanční prostředky spojené s opravami. Vzhledem k tomu, že opravy budou nákladné a dosahují až do výše 5 milionů korun, bude obec zřejmě usilovat o dotaci. Do akce se zapojili také místní hasiči, kteří slíbili, že se pokusí nějaké finanční prostředky na opravy sehnat.

Investovat se bude také do fotbalu, konkrétně do opravy šaten. „Budova je stará přes deset let a skutečně potřebuje opravit,“ říká ke stavu fotbalových šaten starosta obce František Jílek. V rámci těchto oprav obec s největší pravděpodobností zafinancuje veškerý materiál, který bude potřeba a zbytek si zafinancují samotní fotbalisté. AKCE ZRetro brigáda nazvaná Akce „Z“ – zasaď si svůj strom byla v loňském roce úspěšná, proto nebude na programu chybět ani letos. Zalesňovat se budou obecní lesy po vytěžení dřeva poškozeného kalamitou, která byla způsobená řáděním kůrovce. Akce se opět zúčastní místní myslivci, hasiči, zahrádkáři a chybět nebudou ani fotbalisté. Obec na tuto akci zajistila autobus, hajný připravil čtyři místa – pro každou skupinu jeden úsek. „Vloni se za jeden den vysadilo přes tři tisíce nových stromů,“ dodal starosta. Uvidíme, zda se letos podaří toto číslo trumfnout.

KULTURNÍ DĚNÍ V OBCI

V těchto dnech vrcholí přípravy na místní hasičský bál, který v Chodské Lhotě proběhne již tuto sobotu. Všichni jste samozřejmě srdečně zváni!

Vzhledem k tomu, že se Chodská Lhota pyšní samými krásnými ženami, byla by velká škoda to neocenit. Právě proto se v den, kdy ženy slaví MDŽ, na jejich počest bude konat besídka spojená s příjemným posezením. Místní krasavice obdrží také dárek, který jim bude připomínat fakt, že si jich místní muži velice váží.

Chybět nebude samozřejmě ani masopustní průvod, který je již v tuto chvíli připravený!

Tradiční turistický pochod, tzv. Chodská bůta, bude stejně jako v předchozích letech na programu i tento rok. V závěru roku nesmíme zapomenout ani na tradiční Silvestrovský pochod, který v obci každoročně probíhá. V rámci této akce místní hasiči připravují pro děti závod. Jaký? Nechte se milé děti překvapit.

„Akcí je dost. V podstatě na každý měsíc něco vychází. Teď už jen doufat v to, že vše proběhne v klidu přesně tak, jak má a jak jsme to plánovali,“ doplnil s úsměvem starosta Jílek, který současně s tím přeje všechno dobré v novém roce 2018 a hlavně pevné zdraví, které je nenahraditelné. Pokud vás během roku zastihne nuda, nezoufejte a vyražte do Chodské Lhoty!