Sklo, pytle plné plastu nebo třeba i nárazník z auta sbírají pracovníci obecního úřadu v lokalitě u bytovek, před prodejnou, ale i v osadě Štefle.

„Nevíme, co s tím. Každý pátek objíždějí kontejnery tři naši pracovníci a snaží se nepořádek, který je kolem, uklidit. Seberou ho a my ho musíme zas někde uskladnit, než ho odvezeme. Obec to stojí zbytečné peníze, protože dvakrát do roka děláme sběr nebezpečného a ostatního odpadu, za což samozřejmě také platíme," popsal situaci starosta obce František Jílek a přiznal, že si s problémem neví rady.

„Kluci z Ekoseparu to občas seberou, ale když je toho tam moc, nechají to být. Pak už je to na nás. Smutné je, že tam pořádek vydrží asi jen čtyři dny a pak to jede nanovo. Vždycky to někdo odstartuje. Přijede třeba auto. Řidič vyndá plný pytel PET lahví, a místo aby je naházel do kontejneru na plasty, pohodí ho vedle. Za dva dny se tam objeví další odpadky a za čtyři dny je to hotová hrůza. Pokud bychom u kontejnerů umístili fotopast a odhalili hříšníka, můžeme ho potrestat jen tím pověstným ty, ty, ty. Další možnost je zavést přestupkové řízení, ale k tomu je zase potřeba svědka. Soused proti sousedovi nepůjde, takže je to začarovaný kruh a řešení v nedohlednu," pokračuje Jílek.

Je ale ještě jedna věc, která se Jílkovi nelíbí, a tou jsou špinavé kontejnery.

„Jsou tady dvacet let a nikdo je ještě neumyl. Vypadá to hrozně. My na to prostředky nemáme, ale myslím si, že by se o to měla postarat firma, kterou si platíme, a alespoň jednou za pět let zvony umýt," dodal.