Logo Deník na návštěvě.Logo Deník na návštěvě.Zdroj: DeníkNa zhruba 35 milionů korun vyjde nový kravín, který roste v Chodově. Dovnitř se vejde skoro 300 krav. Součástí projektu je i modernizace stávající dojírny. Původní kravín měl tři stáje. Dvě z toho už těžká technika zbourala, na třetí se teprve chystá. Na místě už stojí část konstrukce nového kravína. Práce se dělají za provozu a jsou rozděleny na dvě etapy.

„Výstavbou nové velkokapacitní stáje se výrazně zlepší životní podmínky zvířat, které budou mít příznivý vliv na produktivitu, v neposlední řadě na zdravotní stav ustájených zvířat. Mimo to se zlepší pracovní podmínky pro zaměstnance živočišné výroby,“ sdělil ředitel Zemědělské společnosti Čerchov Stanislav Uher s tím, že ve druhé fázi dojde také na modernizaci dojírny.

Kapacita nového kravína, který bude dokončený příští rok v červnu, činí téměř 300 kusů. „V současné době produkujeme zhruba osm a půl tisíce litrů mléka na dojnici za rok, v novém prostředí očekáváme nárůst asi o dva tisíce litrů na dojnici za rok,“ porovnal Uher. Společnost prodává mléko do německého Goldsteigu.

Takto se vyjíždělo k požáru na přelomu 19. a 20. století.
OBRAZEM: Proměny v čase. Dobrovolní hasiči v Chodově už fungují 125 let