Motoristé pozor! Pokud často jezdíte samotným centrem Domažlic, už brzy si zřejmě budete muset zvyknout na změnu v přednosti v jízdě na křižovatce ulic Školní a Boženy Němcové (u knihovny). Stávající úprava pomocí značek stanoví vedlejší silnicí Školní ulici. Řidiči odtud vjíždějící do ulice Boženy Němcové tu dávají přednost autům, které míří jednosměrkou z náměstí k obchodnímu domu Kaufland.

„Rada města reagovala na stížnost obyvatel, kteří požadovali řešení dopravní prostupnosti ulic Školní, Spálená a Boženy Němcové,“ uvedl na jednání zastupitelstva radní Zdeněk Novák. Při zvažování, ke kterému z nabízených řešení se připojit, dala rada na doporučení dopravního výboru a podporuje tak odstranění dopravní značky ´Dej přednost v jízdě´ ve Školní ulici a tím zavedení pravidla přednosti zprava. Auta jedoucí od náměstí ulicí Boženy Němcové by tak musela dávat přednost těm, která do ní chtějí odbočit ze Školní.

„Zvažovali jsme i zavedení jednosměrky ze Školní ulice na náměstí či vybudování pěší zóny v části ulice Boženy Němcové od náměstí s křižovatkou se Školní,“ popsal Novák.

„Konzultoval jsem vítězný návrh s řadou lidí, kteří u nás nakupují. Všichni tvrdili, že není problém počkat minutku, než vjedou do ulice Boženy Němcové,“ uvedl Jan Pangrác, který ve Školní ulici vede svoji prodejnu.

„Pokud bude platit nová úprava, bude se komplikovat výjezd z náměstí. Vozidla na křižovatce u knihovny budou muset zpomalit a možná i zastavit. Tím se prodlouží řada vozidel z náměstí. Když lidé nebudou důsledně sledovat značení, může dojít k řadě nehod,“ varoval Pangrác.