V čele průvodu jel na povozu malý Masopust a hned za ním obrovský protiletadlový dvoukanon 'ještěrka' se sudem piva a vztyčenou ukrajinskou vlajkou.

„Chodím sem od té doby, kdy se tradice masopustu obnovila. Jsem z Pasečnice, z Dolního Chodska, proto mám tak pestrý kroj. Zpívám s mužským sborem Haltravan,“ sdělil účastník v tradičním chodském kroji Pavel Soukup, který doprovázel masopustní průvod svým hlasitým zpěvem.

„Dnes děláme již patnáctý ročník masopustu, mimořádně jdeme po vedlejší ulici, ale asi se to stane tradicí. V sále hostince Na Nádraží pronese herec a moderátor Petr Jančařík masopustní řeč a odsoudí Masopusta k trestu smrti popravou. Poté proběhne Masopustův pohřeb a bude pokračovat masopustní zábava s kapelou Sedmihorka,“ popsal harmonogram organizátor masopustu Jiří Anderle.

Tři holčičky v kostýmech tančily kolem mladé ženy s barevnou parukou a pestrou sukní. „Jsme tu asi sedmý rok, přijeli jsme z Draženova,“ řekla Karolína Taübelová a s úsměvem dodala, že ji na masopustu doprovází vodní víla, princezna a prasátko na vodítku.

Výtěžek z masopustního veselí jde na pomoc miřkovskému útulku pro týrané koně.