Místní jsou odříznuti od přímé cesty do Kdyně, musejí využívat dlouhou objízdnou trasu přes Hyršov, Novou Ves a Brnířov.

„Silnici jsme museli uzavřít kvůli kompletní opravě silnice II/184 od Prapořiště do Všerub, která bude stát přes 17 milionů korun,“ vysvětluje ředitel Správy a údržby silnic Domažlice Josef Šimánek s tím, že se v Brůdku dělá i nový podklad kvůli zpevnění vozovky, proto si práce vyžádaly uzavírku obce.

„Vozím děti do Kdyně do školy, jezdíme přes Hyršov, nějaký čas to musíme vydržet,“ říká Romana Schreiberová, která nebydlí u opravované silnice, takže přímý dopad stavby nepociťuje.

Zato Martin Synek si sousedství opravované silnice ´užije´.

„Je to strašný, máme tu tuny prachu. Více než nákladní Tatry, které tu jezdí na stavbu zejména dopoledne, nás obtěžují prachem řidiči, kteří nerespektuji zákaz vjezdu a zkouší projet. Ti šílenci tu přitom jezdí po celý den, ve všední dny i o víkendu,“ stěžuje si Synek a podobně i jeho otec Josef.

„Průtah Brůdkem by měl být sice podle plánu hotový do konce listopadu, ale budeme se snažit práce uspíšit,“ uvedl ve čtvrtek Deníku náměstek ředitele SÚS Domažlice Antonín Schleiss.