Po loňském velmi úspěšném ročníku, kdy se na náves sjelo 87 traktorů a 25 veteránů a k vidění byla i ukázka sklizně obilí v roce 1943,  přichystali i letos  pořadatelé zajímavé ukázky.

„Nejen pro starší, ale i pro mladou generaci bude na hrázi rybníka k vidění ukázka zpracování zemědělských produktů na vesnici za časů našich babiček. Máme připraveny tlouky, kbelíky, odstředivky na mléko, mlýnky na čištění obilí, kamenný šrotovník, řezačku na řezanku a další zajímavé exponáty. Několikrát proběhne také mašinování na dvou různých mlátičkách,“ říká za Spolek přátel starých traktorů Brnířov Miroslav Beneš s tím, že připravena bude i samostatná expozice hasičské techniky, kde budou vystaveny staré hasičské stříkačky a hasičská auta.
Odpoledne ve 14 hodin vyjede spanilá jízda veteránů a o půl hodiny později spanilá jízda starých traktorů.

V závěru setkání budou  majitelé nejstarších exponátů ale i nejvzdálenější účastníci odměněni dárkovými balíčky. Pro zajímavost, vloni byl nejstarším traktorem FORDSON roku výroby 1924.

„Přijeďte, vy starší, do Brnířova zavzpomínat na staré časy, kdy jste museli mamince točit odstředivku, a vy mladší, se přijďte podívat na starou zemědělskou techniku, kterou jste ještě určitě neviděli,“ dodal Beneš.