U rybníku davy návštěvníků obdivovaly 115 traktorů, ve stínu stromů se pak seřadilo 78 automobilových a motocyklových veteránů.

Mezi mnoha zajímavými stroji byl i výjimečný traktor Svoboda DK 5 z roku 1935. Do Brnířova s ním přijel majitel Josef Jaroš až z Moravy, ze Žďárska.

„Takový stroj je velmi těžké sehnat, nebylo vyrobeno mnoho kusů," vysvětlil. „Já jsem ho sestavil z částí, které jsem sháněl v České republice i na Slovensku. Dělal jsem na něm ve volných chvílích dva roky, sestavoval ho podle fotografií, podobného modelu DK 7 a trochu jsem i musel improvizovat," řekl Jaroš o svém tříkolovém stroji s motorem o výkonu 5 HP, prvním typu traktoru, který firma Svoboda vyráběla v roce 1934. Na brnířovském setkání traktorů se moravskému hostu moc líbilo. „Je to tady vážně pěkné, a to už jsem na pár takových akcích byl. Kdybych tak mohl přivézt sem všechny své traktory. Mám jich celkem devět," dodal.

V Brnířově byla k vidění i hasičská technika a na hrázi rybníka opět výstava s názvem Zpracování zemědělských surovin na vesnici za časů našich babiček. Tam si návštěvníci mohli prohlédnout starou dřevěnou mlátičku, mlejnek, řezačku, pluhy nebo odstředivky.

„Myslím, že s účastí strojů i návštěvníků můžeme být opravdu spokojeni a i počasí máme skvělé," prohlásil Josef Husník, který je duchovním otcem celé akce společně s Miroslavem Benešem.

Traktory i veteráni z Česka i Německa nepředváděli svou krásu návštěvníkům jen poklidně zaparkováni, ale po druhé hodině odpolední se představili v plné kráse při spanilé jízdě po okolí Brnířova.