Bývalá uhelna u Základní školy by se měla proměnit v otevřené koupaliště s přihřívanou vodou. Součástí budou šatny, které by se využívaly i pro víceúčelové hřiště v areálu školy. „Nemáme miliony na nějaký velký projekt, přesto se domnívám, že koupaliště dobře poslouží škole i veřejnosti,“ uvedl starosta Bělé Libor Picka s tím, že poté třeba vznikne ve městě i plavecký oddíl.

Starosta také doufá v získání dotace, s jejíž pomocí by rád vybavil základní školu novou jazykovou a počítačovou učebnou a pořídil studentům i další interaktivní tabuli.

Mezi projekty, na které se město musí dobře připravit, je i tradiční Český zimní sraz turistů či oslavy výročí osvobození.

Sraz turistů se koná 5. – 8. února. Jeho součástí budou kromě zdolávání tras i různé besedy, mše a společenské večery. „Zařídit takový sraz je tisíc a jedna starost, ať už jde o propagaci, ubytování či dopravu,“ říká starosta.

Vzpomínkovou akci k výročí ukončení 2. světové války a osvobození americkou armádou pořádá Bělá ve spolupráci s městem Hostouň. V konvoji, který 1. května podnikne cestu z Hostouně přes Růžov do Bělé, se předvedou příslušníci americké armády, jezdci na koních, historická vozidla i moderní vojenské hummery.

„Budeme mít napilno. Máme v plánu ještě samozřejmě spoustu dalších drobnějších projektů, plánujeme například opravy několika domů, které jsou v majetku města,“ dodal starosta.