Místo jejich prvních plaveckých úspěchů je teď prostor třicet let starého sportoviště svědkem práce dělníků, kteří se pustili do demoličních prací.

Jsou předzvěstí rozsáhlé renovace, která zdvojnásobí plochu dětské části bazénu. Díky ní budou moci návštěvníci využít malý tobogánek, brouzdaliště a dětský kout. V sociálním zázemí se najde místo pro přebalování batolat a kojenců.

Stavební práce si vynutily tříměsíční uzavření dětského bazénu pro veřejnost. Otevřen bude znovu až 1. října. O měsíc dříve bude plavcům k dispozici větší bazén. I ten je přes léto nepřístupný, protože v rámci stavebních úprav dochází k výměně zastaralé technologie pro celý areál. Zakázku za 19,4 milionu korun bez DPH provádí firma DSP – Domažlický stavební podnik, která zvítězila ve výběrovém řízení.

„Zaměstnanci společnosti pracují s maximálním nasazením,“ pochvaluje si ředitel plaveckého bazénu Jiří Houška. Drobné problémy, které odkrývají demoliční práce (netěsný radiátor), řeší řemeslníci ´za pochodu´.

„Termín dokončení je značně napjatý, technologické postupy jsou dané a nedají se urychlit,“ dodal jednatel stavební firmy Jan Sloup. Součástí areálu je i ubytovna. „Ve čtvrtek se za jejího plného provozu podařilo předělat instalaci vody, aniž by to dlouhodoběji omezilo ubytované klienty,“ řekl závěrem Houška.⋌