Okres Regen nabídne v sobotu také testování v Arberlandhalle v Bayerisch Eisenstein. „Od 10 do 15 hodin mohou být dojíždějící testováni na infekci SARS-CoV-2,“ říká mluvčí okresního úřadu Heiko Langer. Testy jsou zdarma a k testování se používá rychlý test. Zejména pendlerům by měla nabídka testu pomoci, protože jim umožní vstup do Německa v pondělí. Předběžná registrace zde není nutná.

Kromě toho nabízí okres ve spolupráci s okresním sdružením Bavorského Červeného kříže každé pondělí a středu rychlé testy v Arberlandhalle v Bayerisch Eisenstein. Testuje se tam od 5 do 11.30 hodin a od 13 do 15 hodin. Ani zde není nutná žádná předchozí registrace.

Okres dále rozšířil nabídku testů v Regenu a Viechtachu. Zde je ale nutná předběžná registrace. Registrovat se můžete zde: www.ims-rettungsdienst.de/regen, www.ims-rettungsdienst.de/viechtach.

V pondělí bylo v Arberlandhalle v Bayerisch Eisenstein testování více než 500 lidí, a dobrou zprávou je, že ani jeden test nebyl pozitivní. Jinak to však bylo v okrese Cham, tam bylo v pondělí na stanicích rychlého testování na hraničních přechodech Waldmünchen-Höll a Furth im Wald-Schafbergu testováno celkem 1481 přeshraničních dojíždějících z České republiky, v úterý přibližně 600 a sedm z nich bylo pozitivních. Zhruba 250 pendlerů bylo testováno ve stacionárním testovacím centru v Cham.

Na těchto místech už by se ale neměly tvořit žádné větší fronty, jelikož byly zvýšeny testovací kapacity. Ve Furth im Wald je nyní místo čtyř testovacích tratí šest - a na druhé straně byla odpolední otevírací doba prodloužena o dvě hodiny, aby mohli přeshraniční cestující domů mít test. Kromě toho se bude testovat i v neděli.

Testuje se tak zde v pondělí a v pátek od 5 do 8 hodin, od 13 do 18 hodin a v neděli od 18 do 21 hodin.

Testovat se o víkendu bude i v Sušické nemocnici, ale tam jsou již veškeré termíny obsazené.