„Před pár týdny jsem se odstěhoval do Babylonu, krásného rekreačního místa na Domažlicku a přijal na sebe identitu tvrdohlavého Choda," uvádí politik na svých webových stránkách.

„Pan Bárta má u nás trvalé bydliště," potvrdila Kateřina Švehlová z tamního obecního úřadu.

Bývalý ministr dopravy a hlavní postava strany Věci veřejné bydlí v domě na okraji obce. Jeden z bytů mu pronajali jeho vlastníci.

„Ještě jsme spolu nemluvili, ale těším se na něj. Je to sympaťák a člověk na svém místě. Myslím, že budu mít nového kamaráda a dobrého souseda," uvedl Jaroslav Jiřík, který bydlí ve stejném domě, jež  dohromady zahrnuje čtyři byty.

„Když jsem se dozvěděl, že se označil za Choda, šel jsem do mdlob," uvedl obyvatel domu na opačné straně Babylonu a pokračoval: „Je před volbami, tak je mi jasné, proč to dělá. Sám  jsem ho tu ještě v obci nepotkal Podle mě je to jen účelové přestěhování."

Vít Bárta se s místními potkal na veřejné schůzi, kde se projednávalo téma elektronických aukcí energií.

„Požádal, aby se mohl při této příležitosti představit spoluobčanům jako nový obyvatel Babylonu," uvedla Kateřina Švehlová.

Svými slovy, kterými na schůzi veřejně potvrdil své přestěhování, tak ukončil dohady a polopravdy, které se v Babylonu v této souvislosti objevily.
Ve středu vypršel termín, do kdy si voliči v místě svého trvalého bydliště měli vyzvednout voličské průkazy v případě, že chtějí volit v jiném okrsku.
Vít Bárta o něj nepožádal, a tak se zúčastní voleb přímo v Babylonu.

„Má naplánováno odvolit v pátek," potvrdila jeho tajemnice Eva Čiháková.