„Dušičkový víkend na Domažlicku byl klidný, k žádným krádežím u hřbitovů nedošlo," informovala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Toto prohlášení zní až neuvěřitelně vzhledem k tomu, co všechno lidé v autech před hřbitovem v Domažlicích a Holýšově nechali. Právě před Dušičkami se zde nejvíc krade.

Při našem redakčním testu jsme během pár minut v autech objevili úplné poklady. Na sedadlech aut ležely kabelky, batohy, oblečení, a dokonce i celé nákupy. V jednom z aut byla na předním sedadle vystavena nejen kabelka, ale i klíče od bytu.

„V pátek jsme u hřbitovů upozorňovali návštěvníky, na co si mají dávat pozor. Kromě cenných věcí je dnes nebezpečné nechávat v autech i oblečení a jídlo. Pro některé sociálně slabé občany jsou tyto věci lákavější než cenné věci," poznamenala Brožová.

„To je dobře, že to tady hlídáte. Zloději jsou dnes všude," liboval si starší manželský pár, který se chystal navštívit hřbitov v Domažlicích. I přes upozornění policistky nechala žena na předním sedadle kabelku, kterou ledabyle přikryla podsedákem.

Opatrní byli jen ti, kteří se už spálili. „My tady nenecháme nic. Už jednou jsme na vlastní kůži zjistili, jak jsou zloději obratní. Nebylo to sice u hřbitova, ale na parkovišti u obchodního domu. Než jsme naložili do kufru nákup, vykradli nám vnitřek auta. Byli jsme tam tři a ani jeden z nás to nepostřehl," řekla jedna z návštěvnic domažlického hřbitova.

To, že se při jednom z nejdodržovanějších svátků, jakými Dušičky jsou, nikomu nic neztratilo, je zřejmě hlavně zásluhou policistů a strážníků, kteří o uplynulém víkendu hřbitovy a jejich okolí střežili.