První samostatnou výstavu Klubu chovatelů německého křepeláka hostil minulou neděli areál koupaliště v Úžlebci.

„Sešli se tu chovatelé a majitelé německého křepeláka z celé republiky, ale i hosté ze Slovenska,“ uvedl za pořádající Klub chovatelů německého křepeláka Miroslav Hruška a dodal, že vůbec první samostatnou výstavu uspořádal klub u příležitosti 15. výročí své existence. „K vidění byly všechny barevné rázy německého křepeláka,“ poznamenal Hruška s tím, že křepelák je všestranně upotřebitelný lovecký pes, který se používá hlavně jako slídič. Posuzování psů probíhalo ve dvou kruzích.

„Nejkrásnějším psem výstavy s titulem BOB se stal In z Čerchovky, vedený panem Novotným z Besednice,“ informoval o výsledcích Hruška a dodal, že velkého úspěchu se dočkali i zástupci domažlického okresu. Nejkrásnější pár psů předvedl Josef Konopík ze Kdyně, Maxe a Oli z Čerchovky, a mezi chovatelskými skupinami jasně zvítězili psi pocházející opět z chovatelské stanice Čerchovka v Peci pod Čerchovem, která patří právě Miroslavu Hruškovi.

„Je to velký úspěch v naší chovatelské činnosti. Na výstavě jsme měli hodně ´našich´ psů. Z celkových sedmdesáti jich od nás pocházelo sedm,“ prozradil spokojeně Hruška a dodal: „Teď už nezbývá než se těšit na další ročník této výstavy.“