Silný zájem o své spoje čekají i České dráhy, a tak o další vagony posilují osobní vlaky. „Posílené budou osobní vlaky z Plzně do Domažlic a také spoje z Klatov do Domažlic. Kapacita vlaků bude vyšší o stovky míst. Posílené budou samozřejmě i vlaky zpět do Plzně a Klatov," uvedla mluvčí dopravce Radka Pistoriusová.
Více vagonů budou mít v sobotu a v neděli i rychlíky, a to expres Franz Kafka s odjezdem z Prahy v 9.07 hodin a expres Albert Einstein vyjíždějící v 9.01 hodin z Mnichova.

Ti, co se vydají do pouťových Domažlic autem, budou moci využít záchytná parkoviště v Petrovické ulici a U Všech svatých. Ani ta však nezajistí místo pro několik tisíc aut, která budou odstavena v ulicích města.

Neprůjezdné bude po oba víkendové dny širší centrum města. „Už v pátek začne omezení provozu na náměstí, kde se bude stavět pódium u brány," připomněl Vratislav Šantroch z odboru dopravy.

V sobotu od šesté hodiny ranní a v po celou neděli nebude možné vjet do ulic Waldhegerova, Hruškova, Vavřinecká a Chodská (od hradu k novému kruhovému objezdu) z důvodu konání pouťového jarmarku.

Ulice Msgre B. Staška, náměstí , navazující ulice (Školní, Boženy Němcové, Kostelní, Branská, Hradská, Vodní) a Chodské náměstí budou samozřejmě také uzavřeny pro dopravu, protože se stanou centrem slavností (staročeský jarmark, kulturní pořady).

Řidiči neprojedou Benešovou ulicí od Sokoliště ke křižovatce u Komerční banky (budou tudy proudit pěší z centra ke kolotočům a atrakcím). Uzavírka bude platit i v Břetislavově ulici (u hasičské zbrojnice).

Případné technické problémy budou muset motoristé řešit ponejvíce s jednotlivými asistenčními službami. „Náš servis je otevřen v sobotu do 12 hodin," uvedla Denisa Šerlovská z domažlické firmy Auto Volf.