Odstartovat prázdniny s porcí bohaté zábavy - a ještě k tomu přispět k dobré věci, takovou šanci dává celodenní akce Běh pro Renatu a vítání prázdnin. Uskuteční se v sobotu 29. června v areálu nového koupaliště Makarská u Třebnic na Domažlicku.

Program začne už v devět hodin ráno, kdy se účastníci běhu mohou registrovat. Samotný závod začne v 10.30, vyhlášení výsledků pořadatelé plánují na pravé poledne, kdy skončí i sbírka, jejíž výtěžek pomůže handicapované Renatě.

Od 13 hodin už bude areál patřit dětem, na které čeká řada her a soutěží na téma pohyb a příroda. Podle organizátorů se mohou těšit i na nejrůznější překvapení.

Večerní část programu už cílí hlavně na dospělé. Od 20 hodin až do půlnoci zahraje návštěvníkům kapela Revival Olympic Domažlice.

Celá akce byla původně plánována na Den dětí 1. června, ale pořadatelé ji zrušili kvůli vydatným dešťům.Tentokrát se akce uskuteční za jakéhokoliv počasí. V areálu je navíc možné kempovat.

Výtěžek z charitativního běhu bude věnován Renatě z Klatovska, která v roce 2016 prodělala meningokokovou infekci typu B a přišla o obě dolní končetiny. Rok na to musela podstoupit transplantaci ledvin. Navzdory tomu se naučila i s handicapy znovu naplno žít, ale koncem roku 2022 přišla další rána osudu, kdy Renatu postihla cévní mozková příhoda, která zasáhla téměř celou pravou polovinu těla – pravá noha je schopná chůze na protéze, pravá ruka neudělá téměř žádný pohyb, ale především nemoc zasáhla centrum řeči. Renata boj nevzdává, ale bez rehabilitací, logopedie a fyzioterapie to nejde. A právě výtěžek z běhu jí má pomoci hradit náklady péče.