Budou se jí hodit v cestě za jejím snem – ráda by v budoucnu vystudovala farmacii.

„Hodně mě motivovala paní učitelka Gabriela Milsimerová, která nás učí chemii. Chtěla bych jí za to poděkovat, Věnuje se mi i ve svém volném čase, a protože máme málo hodin laboratorních prací, tak spolu trénujeme v laboratoři, i když zrovna neučí a má volno. Tak jsem mohla vyzkoušet věci navíc, co se běžně neučí," popisuje Bára.

Její snažení přináší úspěchy v chemických soutěžích. Postoupila do republikového kola soutěže Mladý chemik mezi 40 nejlepších v celé zemi. Finále se bude konat 1. června v Pardubicích. Už v závěru tohoto týdne absolvuje krajské kolo chemické olympiády, kam se kvalifikovala z okresního.

„Na soutěžích mě baví hlavně praktické laboratorní testy. Teď třeba jsem dělala testyiontů, to je třeba kápnout na zkoumanou látku a podle zabarvení určit, který iont to je," zmínila domažlická školačka.

„Spíš mě láká organická chemie," vybírá svůj prioritní obor šikovná deváťačka.

„Bára se nedávno zúčastnila soutěže ChemQuest od VŠCHT. Téma znělo Chemie v supermarketech. Při naší práci jsme se zaměřily na funkční potraviny, úkolem bylo například zjistit důkaz vitaminu C v potravinách," shrnula další aktivitu učitelka Gabriela Milsimerová.

Zda Barbora uspěla i v tomto klání, se dozví v nejbližších dnech.