Záře reklamy zejména za tmy oslňuje řidiče vjíždějící na okružní křižovatku. Deník se problémem začal loni na podzim zabývat, přičemž zjistil, že první podnět podala předtím policie.

„O situaci ve Folmavě víme. 8. září jsme na Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, podávali podnět k odstranění tohoto reklamního zařízení. Je v zorném poli řidičů a bez ohledu na to, jak daleko od vozovky stojí, narušuje jejich pozornost, a tím vlastně motoristé porušují zákonem danou povinnost věnovat se plně řízení,“ uvedl tehdy dopravní inženýr Jan Dékány z Dopravního inspektorátu Policie ČR v Domažlicích.

Nebyla to však jediná výhrada, která byla vůči reklamnímu zařízení vznesena. Podnět na stavební úřad v Domažlicích podala 22. října obec Česká Kubice.

Zjišťovali jsme, jak záležitost na domažlickém stavebním úřadu dále postoupila.

„Výzvali jsme firmu ke sjednání nápravy. Společnost nám odpověděla a nyní postupujeme dál podle stavebního zákona,“ uvedla včera Deníku Ivana Sladká.

Folmava není zdaleka jediným místem, kde je podobná obrazovka. Televize nedávno uvedla šot z centra moravského města, kde je svítící obrazovka přímo u hlavní křižovatky, takže také oslňuje a narušuje pozornost řidičů. Případ budeme i nadále sledovat.

První článek najdete ZDE