Výstava může sloužit i jako inspirace k výrobě roztomilých doplňků do domácnosti nebo vánočních dekorací. Najdete zde dokonce i plesové šaty celé vyrobené z barevných víček.

Vše lze navíc pořídit velice levně, neboť na výrobu všech rozmanitých výrobků je použit běžný odpad z domácností.
„Každý má občas chuť si vyrobit něco malého pro radost, ale často chybí nápady i vhodný materiál, který navíc něco stojí. Vedoucí z pionýrské skupiny Safír se tedy rozhodli uspořádat malou výstavu, která lidem dokáže, že tvořit se dá téměř ze všeho. Běžné papírenské zboží nahradily PET lahve, novinový papír, kartony od vajíček, krabice od mléka, pneumatiky, korkové špunty, víčka, obaly, ruličky od toaletního papíru, plechovky, sáčky od čajů, CD, skleněné lahve a mnoho dalších obyčejných věcí, které by jinak skončily v koši či na skládce," říká za organizátory výstavy Pavla Tochorová.

Pořádání výstavy je od samého začátku v režii šikovných dětí, které se podílely nejen na samotné instalaci výstavy, ale dohlížejí na její hladký průběh. Odměnou jsou nadšené reakce návštěvníků na jednotlivé výrobky i celou myšlenku akce, dotazy na postup výroby nebo použitý odpadový materiál.

„Výstava tedy plní beze zbytku své předsevzetí a inspiruje veřejnost k ekologicky šetrnému chování. Akce byla podpořena z programu Think Big," dodala Tochorová.