Jeho členové jsou téměř u všeho, co se u nás děje. A není toho vůbec málo. Dalo by se říci, že v roce není měsíc bez hasičské akce.

Je jasné, že bez pomoci zástupkyň něžného pohlaví by se mnohé z událostí nedaly zvládnout. Proto mužům pomáhá Dámský klub, jehož členky mají na starosti hlavně zabezpečení občerstvení. Před téměř každou akcí tedy vaříme, pečeme i smažíme.

A co se vlastně v Únějovicích děje? Samozřejmě probíhá schůzovní činnost a hasičská soutěž. V málokteré obci se mohou chlubit účastí čtyř družstev. Hasiči pořádají pouťovou zábavu, tancovačku a již tradiční opékání prasátka. Nesmím zapomenout na oblíbené soutěže pro děti kolem 1. června a oslavu MDŽ. Obě tyto akce se konají ve spolupráci se sousední obcí Chocomyšl. Je samozřejmé, že stavíme májku a v zimě pořádáme slavnostní rozsvícení stromečku.

A abychom od podzimu do jara nezlenivěli, scházíme se každý měsíc v Hradišti, kde navštěvujeme Lenina. Nevěříte? Rádi k němu chodíme hrát bowling. Na setkání o posledním dubnovém víkendu už budeme plánovat květnovou pouť. Nechcete si k nám přijít v sobotu 17. května zatančit?                            Radmila Uzlíková