Zaparkovaná auta, napohled nepojízdná, hyzdí Srnovu ulici v Domažlicích. A nejen to. Ulice nemá chodník a kvůli vozům zaparkovaným po obou stranách se tu velice špatně míjejí projíždějící auta s chodci.
Zajímalo nás, zda si stavu všimla a může ho napravit například městská policie.

„V Srnově ulici se problém s auty řeší neustále. Podle platných zákonů s tím nemůžeme nic dělat,“ uvedl místostarosta Dalibor Kubů, který má na starosti dohled nad strážníky. Dle jeho vyjádření je v ulici jednosměrný provoz a zákonem požadovaný třímetrový pruh je volný.

A přestože kolemjdoucí mohou mínit, že zmiňované auto je vrak, který tu nemá co dělat, údajně se mýlí. „Pokud má auto státní poznávací značku a platnou technickou kontrolu, v žádném případě se nedá za vrak považovat,“ cituje Kubů s tím, že na podobné případy zákon nemyslí a dvě ministerstva se dohadují, jak má vypadat vrak.

Co autu stojícímu místo na kolech na autobateriích říká odbor životního prostředí MěÚ Domažlice? „Vhodné to není. Budu se snažit spojit s majitelem vozu a na místě prošetřím, zda z něj či akumulátorů neunikají škodlivé látky,“ řekla nám v pátek Lucie Císlerová.
Řešení tohoto a podobných problémů s auty v Domažlicích by mělo být v dohledné době. „Necháváme na odboru dopravy zpracovat manuál, jak má vypadat auto–vrak,“ vysvětlil místostarosta.