„Rozloučení s prázdninami děláme poprvé, zakoupili jsme uzeniny na opékání a mám velkou tradost, že na ně přišly tři desítky dětí,“ uvedl starosta Václav Kalčík.

Zatímco děti využívaly prostor ke hraní, honění se a část jich zaplnila také zdejší skluzavku, kterou před lety nechal instalovat nový majitel sousední Chodské chalupy, rodiče měli za úkol opéci jim vuřty.

„Dcera mne sem vytáhla, dole ve vsi bylo pěkně a tady by člověk zmrzl. Příště si vezmu zimní bundu,“ nechala se slyšet jedna z maminek oblečená pouze v tričku.

„Je to tu moc pěkné, ale až na tu zimu,“ připojila se další.

„Mějte rozum, ženské, přece nemůžeme dělat rozloučení s prázdninami v květnu, když je hezky,“ smál se jejich stýskání starosta Kalčík.

Na Hrádku dětem nic nekalilo dobrou náladu, pouze mužští byli naoko nespokojení. ´Obecní´ vuřty byly podle některých tatínků – opékačů prý ´nekvalitní´.

„Nevěříte? No podívejte se, právě už nám spadl čtvrtý buřt z klacku do ohně. Jestli ho vytáhnete, je váš,“ vtipkoval jeden z tatínků.

Újezdské děti byly jiného názoru. Jednak nemusely jít brzo spát, na vuřtech si pochutnaly a už se prý těší na další podobnou akci.