„Tentokrát se čtyřdenního tábora v příjemném prostředí táborové základny pionýrské skupiny Mír u bývalého koupaliště Hatlavka zúčastnilo 22 dětí z Újezda a Petrovic," říká jednatel hasičů Petr März.

Pro děti byl přichystaný zajímavý program, který připravili Hanka Řezníčková a Honza Závodský. „Děti byly rozděleny do tří skupin, čtvrtá skupina byla netradičně tvořena dospělým personálem z řad rodičů. Veškeré úkoly plnily tedy nejen děti, ale i dospělí, což dalo soubojům nový náboj, protože i čtvrté družstvo bralo zápolení velmi vážně, pouze morseovku se jim moc učit nechtělo," prozradil.

Velký úspěch měl podle něj například štafetový závod se střelbou ze vzduchovky, hodem granátem na cíl, přenášením vody a chůzí naslepo nebo třeba orientační běh s vyhledáváním cílů pomocí buzoly. Všichni také podstoupili souboj se strachem při noční stezce odvahy.

„Zajímavé situace vznikaly při loupení klubových vlajek, které si každé družstvo muselo neustále střežit. Vrcholem byl závěrečný závod, kde děti musely použít získané znalosti Morseovy abecedy a orientace v terénu k nalezení pokladu," podotýká s tím, že ke zpříjemnění pobytu přispěly Květa Jírovcová s Danou Němcovou, které se vzorně staraly o plná bříška nenasytných strávníků.

Kdo by si myslel, že tábor za humny byl jen tak ledajaký, mýlil by se.

„Honza je profesionální voják, proto se dostalo táborníkům jak nových dovedností, tak i trochu toho vojenského drilu. Můžeme s klidným svědomím říci, že obojí jim prospělo," zakončil März s tím, že pobyt dětí podpořily sponzorská firma, Myslivecké sdružení Kozinův Újezd, TJ Sokol Újezd a Obec Újezd, přičemž místostarosta Radovan Plšek se podílel i organizačně.