Obec, o níž se traduje, že má nejlevnější vodu v okrese, musí vyřešit skutečnost, že jeden z pramenů oslabil. Mohlo by se dost dobře stát, že pitné vody by mohl být nedostatek. „Vyskytly se problémy s vodou, musíme proto nechat udělat nový vrt," říká k řešení situace starosta Václav Kalčík.

Bude mít obec, která leží na kopci, možnost získat nový zdroj vody?

„Problém to nebude, už máme dokonce všechno připravené. To nemůžeme dopustit, aby obec byla bez dostatku pitné vody," říká starosta.

V územním plánu obce počítají i s jejím rozšiřováním.

„Počítáme, že by mohlo vzniknout v dolní části obce směrem k Draženovu dvacet stavebních parcel. I tamní stavebníci budou vodu potřebovat. Možnosti stavět v uvedeném území brání to, že pozemky jsou v majetku soukromých osob a obec se s nimi zatím nedohodla o odkoupení. Překážkou je cena, již za pozemky požadují. Pokud bychom je vykoupili za majiteli požadovanou cenu, stavebníkům bychom je mohli prodávat odhadem za 600 až 700 korun za metr čtvereční, což je na Újezd hodně. Chceme, abychom se s náklady vešli do pětistovky," popisuje starosta a dodává, že cena 200 Kč za m² pole je moc, když např.v Luženicích se podobné pozemky vykupovaly ani ne za stovku.