„Soutěží celkem deset sborů dobrovolných hasičů. Každý sbor zastupuje družstvo mužů do 35 let, šest sborů vyslalo ženské družstvo a dva sbory také družstvo mužů nad 35 let,“ sdělil újezdský starosta Václav Kalčík s tím, že hasiči, které čekala vedle požárního útoku také štafeta na 4 x 100 metrů a štafeta jednotlivců s překážkami, mají v horkém odpoledni co dělat.

„Musí to pěkně ´odsejpat´. Začátek soutěže je kolem druhé hodiny a přijedou také domažličí Soptíci a předvedou nám požární útok,“ vysvětlil Kalčík. Při okrskové soutěži se navíc ale bojovalo také o Pohár starosty Domažlic. „Ten získá to družstvo, které předvede nejrychlejší požární útok,“ oznámili pořadatelé před zahájením soutěže a v závěru se dočkali pořádného překvapení.

„Nejrychlejší útok předvedli mezi muži hasiči z České Kubice a mezi ženami hasičky také z České Kubice. Ty byly navíc ještě rychlejší než muži,“ informoval Kalčík. Českokubičtí hasiči ovšem v celkovém pořadí skončili na třetím místě. Zvítězilo družstvo z Havlovic, za které se zařadili draženovští hasiči. Soutěž vyvrcholila kolem půl šesté odpoledne a na Stříbrnce někteří účastníci ještě chvíli poseděli.