Předchozí
1 z 3
Další

V červnu domažlickou radnicí zatřáslo zemětřesení, zastupitelstvo odvolalo starostu Radka Wiesnera (ANO). Stalo se tak poté, co se část koaličních zastupitelů ANO přidala přidala k opozici, čímž získala dostatek hlasů. Obyvatele města dění rozhořčilo, ozývala se prohlášení "Na co jsme chodili k volbám?" nebo "Chtěli jsme změnu a je zase vše při sterém." Do křesla starosty tak usedl místostarosta Stanislav Antoš (KDU-ČSL). Tím ale změny na radnici neskončily. O několik dní později rezignoval na post zastupitele a místostarosty Josef Kříž (ANO) a na post radního David Všetečka (ANO), kteří nechtěli za vzniklé situace být součástí vedení města. V červnu také dostalo Městské kulturní středisko nového ředitele Hanuše Klůse. Pro ztrátu důvěry rady města byl však na konci října odvolán.

Zdroj: Daniela Loudová

V únoru začala záchrana vyhořelé tvrze v Bělé nad Radbuzou. Renesanční budova z roku 1614, je chráněná jako kulturní památka České republiky, ale výrazně ji poškodil požár v roce 2014. Město na její opravu získalo dotaci, starosta v únoru prohlásil, že rekonstrukce musí skončit do konce roku a tak se i stalo. Tedy téměř - nestihla se fasáda, užívání tvrze to však nebrání. Během archeologického průzkumu se podařilo prokázat, že zde v 10. století stál obytný dům, potvrdila se tak více jak devítisetletá historie Bělé. V rozsáhlém areálu už v roce 2021 dokončilo město rekonstrukci stodoly, která je využívána pro kulturní a společenské účely.

Slavnostní otevření koupaliště v Horšovském Týně.Slavnostní otevření koupaliště v Horšovském Týně.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Obyvatelé nejen Horšovského Týna se dočkali. V červnu bylo otevřeno nové koupaliště za více než 100 milionů korun. Město mělo přírodní koupaliště, to se v průběhu času však zhoršovalo, až muselo být z hygienických důvodů uzavřeno. V novém moderním koupališti je k dispozici bazén 25 x 17 metrů se dvěma dráhami pro plavce, částí pro wellness, nechybí ani oblíbené tobogány a to jak v rychlém, tak i pomalejším provedení. Voda je navíc ohřívána tepelnými čerpadly, která pomohou prodloužit sezonu. V areálu si lze zahrát plážový veolejbal, naleznete zde dětský koutek i spoustu plochy pro opalování. Koupaliště ihned začalo lákat stovky návštěvníků denně.