Výstavbu bytů projednávalo zastupitelstvo na druhém dubnovém zasedání. Memorandum mezi městem a jedním ze dvou soukromých investorů, kteří své projekty představili v březnu, zůstalo bez výsledku. Podle lídra Pirátů Viktora Krutiny bylo jednání o výběru firmy přesunuto na žádost starosty Zdeňka Nováka (SPMD) právě na dubnové jednání.

„Očekávali jsme, že pan starosta dodrží svá slova, aby byl vítězný developer schválen v co nejširším konsensu. Bohužel nikdo s námi od března nejednal, ani se nikdo nezeptal na náš názor. Podpořili jsme proto projekt, který se podle nás více hodí do zástavby Kozinova pole,“ uvedl zastupitel Krutina.

Jeho tvrzení však starosta Novák dementoval. Jednání podle něj nebylo přesunuto na jeho žádost, nýbrž proto, že žádné ze dvou navržených usnesení nebylo přijato.

„Tento postup vyplýváz jednacího řádu zastupitelstva.Připomínám, že debatu na posledním zasedání zastupitelů ohledně developerských projektů a jejich připravenosti nevyvolala koalice, ale opozice,“ okomentoval starosta vyjádření lídra opozice. O krizi však hovoří i další zastupitel Pirátů Rudolf Špoták, který koalici stran SPMD, ANO, KDU-ČSL s podporou Jitky Heřmanové z ČSSD označil za koalici založenou na jednom přeběhlíkovi.

„Hlasování ukázalo, že koalice, která se snaží navenek působit jako jednotný celek, prožívá politickou krizi. Bohužel na vnitřní rozpory koaličních zastupitelů doplatí nejvíce občané,“ vyjádřil svůj názor Špoták s tím, že zatímco se mohlo pracovat na legislativních procesech, řeší se malicherné boje ukazující nestabilitu vlády koalice. „Je to jen záplatování domečku na vratkých nohách, u kterého čekáme, kdy a jak se rozpadne,“ dodal Špoták.

Starosta Zdeněk Novák ani místostarosta Stanislav Antoš (KDU-ČSL) však podle svých slov o žádné vnitřní krizi nevědí. „Ujišťuji pana Špotáka, že koalice žádnou krizí neprochází,“ řekl Novák. „Koalice je v tuto chvíli pevná. Je to dáno vzájemnou důvěrou a kanonádou silných slov z opozice, které jsem doposud znal jen z poslanecké sněmovny a ne městského zastupitelstva,“ dodal Antoš s tím, že rozdílné hlasování ukazuje právo na názor každého ze zastupitelů, který může dát najevo. Se vztahy uvnitř koalice to však podle něj nemá co dělat. „Pouze hledáme cestu, jak vybrat z obou nabídek tu nejvhodnější,“ uzavřel Antoš.