Každý učitel, který touží poznávat cizí země a jejich obyvatele, si může každé dva roky zažádat o grant z programu celoživotního vzdělávání a absolvovat některý ze vzdělávacích kurzů v zahraničí.

Petra Šlajsová, šestatřicetiletá učitelka angličtiny z domažlického Gymnázia J. Š. Baara, se takových kurzů zúčastňuje pravidelně, i letos se dokázala úspěšně prokousat nekonečným formulářem a díky grantu z programu Comenius od agentury NAEP mohla strávit dva týdny v tajemném a divokém Skotsku.

„Do Skotska jsem vyrazila o pět dní dříve, abych mohla poznat tamní obyvatele i krajinu. Skotové jsou velice přátelští lidé a velmi vlídní," prozradila učitelka angličtiny s tím, že skotské angličtině přitom rozuměla jen velmi špatně. Tento problém však někdy mívají i rodilí Angličané.

Více než hlavní město Edinburgh a Glasgow však učitelku fascinovala skotská příroda a historie. „A protože mám ráda vysokohorskou turistiku, vydala jsem se na tři dny do Highlands a zdolala nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis, která je vysoká 1344 metrů," poznamenala Šlajsová.

Navštívila hrad Stirling, dále památník věnovaný bojovníkovi za svobodu Skotska Williamu Wallacovi, univerzitní město St Andrews či Pap of Glen Coe – vrchol s výhledem do údolí Glen Coe, které proslulo nechvalně známým masakrem klanu Mac Donaldů.

Ne všechny zážitky ve Skotsku však byly příjemné.

„Nepříjemným zážitkem byly rozhodně skotské midges – to jsou malé mušky, které nebzučí, ale jakmile se na túře zastavíte, najdou si vás a začnou štípat. A bodance od nich pak pořádně cítíte ještě týden. České přípravky na ně nezabírají, musíte si koupit nějaký vyrobený ve Skotsku," popsala Šlajsová a pokračovala: „Další zajímavostí bylo, že když za kolegyní ze Španělska přijel do Skotska manžel a dva synové ve věku 11 a 13 let a chtěli se jít v v půl osmé večer najíst do restaurace, tak je nikde nechtěli obsloužit. Nezletilí mají totiž ve Skotsku zakázaný vstup do restaurace v pátek a v sobotu po 18. hodině a ve zbývající dny po 20. hodině. Nakonec je od hladovění zachránil McDonald."

Šlajsová si nemohla nechat ujít ani skotské národní jídlo haggis. Jeho základem jsou ovčí vnitřnosti, jako srdce, játra nebo plíce, ke kterým se přidává ovčí sádlo, cibule, koření, sůl a ovesné vločky a to vše se vaří v ovčím žaludku. Obvykle se podává se šťouchaným bramborem a tuřínem.

Samotný jazykově metodický kurz v Dunfermline nedaleko Edinburghu učitelku obohatil o materiály a nové poznatky k výuce anglického jazyka. Společně s dalšími 39 účastníky z Česka, Španělska, Holandska, Řecka, Itálie, Portugalska a dalších zemí absolvovala poznávací výlety a přednášky na téma skotská historie, zvyky, školní systém  či boj o nezávislost.