Od počátku týdne se v Domažlicích rozhodlo dobrovolně odejít ze života pět lidí. Jednoho z nich se bohužel zachránit nepodařilo.

O ženě, která chtěla v pondělí dopoledne vyskočit z okna domu na náměstí v Domažlicích, jsme již informovali.

V pondělí se rozhodl ukončit svůj život i 21letý muž. V noci odešel z domu a ráno ho našel oběšeného náhodný kolemjdoucí, který venčil psa, v zarostlém prostoru nedaleko Tří vrb.

„V noci volala policisty žena, že její syn chce skoncovat se životem. Policisté prohledávali herny, bary, nádraží, okolí Domažlic, telefonicky prověřili všechny nemocnice v Plzeňském kraji. Vše s výsledkem negativním. V půl šesté ráno byl mladík nalezen oběšený," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V úterý ráno objevil náhodný kolemjdoucí ve Švabinského ulici v Domažlicích v zaparkovaném autě 54letého muže. Nehýbal se a na bušení do okna vozidla nereagoval.
„Muže, který ležel na otevřené plynové bombě CO2 a byl v bezvědomí, vytáhli policisté z auta a předali do péče záchranářů," pokračuje Brožová.

Týž den po devatenácté hodině chtěla skoncovat se životem 46letá žena. Objednala si taxík a nechala se odvést za město.

„Řidič taxislužby oznámil, že u Chrastavic vysadil ženu, která cestou hovořila o tom, že spáchá sebevraždu. Když vystoupila z vozidla, odešla neznámo kam. Policisté ihned zorganizovali pátrací akci a ženu našli v lese u Chrastavic. Přivolaní zdravotníci ji převezli na psychiatrické oddělení," dodala Brožová.

Podle domažlického psychiatra Viliama Janáče je jaro typickým obdobím, kdy počet sebevražd narůstá. Lidé jsou po zimě vysílení a snadněji podléhají depresím.

„Ten, kdo chce skutečně zemřít, to udělá tak, aby ho nikdo nemohl zachránit. V opačném případě jde o zoufalé lidí, kteří si neví rady a tímto způsobem volají o pomoc," řekl Janáč.