V pondělí několik minut před polednem přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o úniku plynu při provádění stavebních prací na stavbě budovy bývalého domažlického pivovaru v Komenského ulici.

Na místo ihned vyjeli domažličtí kriminalisté. Ti zjistili, že při stavebních pracích uvnitř objektu došlo k navrtání plynové přípojky a následnému úniku plynu uvnitř budovy.

„Musel být proveden odvod plynu mimo vnitřní prostory budovy, aby se snížilo riziko výbuchu. V ulici Komenského byla na několik hodin odkláněna silniční doprava přes ulici Mánesova do ulice Benešova. Na silniční provoz dohlížely hlídky domažlických policistů, dopravních policistů i strážníků městské policie. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Případem se dále zabývají,“ sděluje mluvčí domažlických policistů Dagmar Brožová.

V ulici Komenského byla na několik hodin odkláněna silniční doprava přes ulici Mánesova do ulice Benešova.

„Při stavebních pracích došlo k narušení plynového potrubí. Hasičům se nepodařilo únik zastavit kvůli nefunkčnímu uzávěru plynu. Na místo byla povolána havarijní plynárenská služba. Vzhledem k tomu, že se plyn dostával jak do ovzduší, tak do objektu, bylo nutné stále kontrolovat koncentrace, kvůli možnému nebezpečí výbuchu. Místo úniku bylo odkryto bagrem a následně byla přípojka zaslepena. Okolí místa úniku bylo po dobu zásahu pro dopravu uzavřeno,“ informuje mluvčí HZS PK Petr Poncar.