"Při další etapě se policisté vrátili i s rodinou dívky na místo, kde se s ní viděli naposledy, aby se určily další trasy a případné lokality pro pátrání," sdělila odpoledne policejní mluvčí Dana Ladmanová. V hledání se pak pokračovalo v 750 metrů široké rojnici, na místě byl podle redaktorky Deníku také dívčin mladší bratr a starší bratranec.

V pátrací akci pokračují policisté i v nočních hodinách. "Dojde k prostřídaní policistů, kteří jsou do akce zapojeni. Provedli jsme prohlídky míst, kde by se dívka mohla nacházet, bohužel zatím vše s negativním výsledkem," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. 

Hledání dívky začalo v neděli večer, když rodina oznámila, že se holčička ztratila. "Pátráme spolu s kolegy z Německa.  Momentálně jsou nasazené všechny dostupné síly a prostředky, včetně letecké podpory, a hledáme s maximálním nasazením," informovala v neděli před devátou hodinou večerní další policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Zatím neúspěšné pátrání pokračuje i po celé pondělí. Akci si přitom převzala nová skupina policistů. "Jsou tady desítky policistů, většinou se jedná o Čechy, ale jsou tady i Němci. Stále přijíždí další a další," infromovala redaktorka Deníku v 9:20 hodin z místa. Do pátrání jsou zapojeni také psovodi, policie prohledává hlavně okolí bývalých vojenských objektů.

Na Čerchov přijeli také členové pořádkové jednotky z celého Plzeňského kraje, pomáhají jim i studenti z policejní školy. "V deset hodin byli všichni policisté i studenti rozděleni do skupin a vyrazili na určení místa," sdělila z místa redaktorka Deníku.

Do pátrání je zapojený i vrtulník a připojí se drony, které dorazí z Prahy. Policii pomáhají také lesníci, kteří dobře znají místní terén.

Zapojit se chtějí rovněž dobrovolníci. "Zatím jejich pomoc nepotřebujeme. Pokud by ale nastala taková situace, pak ji uvítáme," uvedla v pondělí dopoledne mluvčí policie Dana Ladmanová. Někteří dobrovolníci se i tak pouští do pátrání na vlastní pěst.

Podle informací z místa policie pracuje s více vyšetřovacími verzemi.

Pohřešovanou je osmiletá Julie S., která vyrazila na Malinovou horu s rodiči, bratrem a bratrancem. Dívka měří 120 až 130 centimetrů, měla na sobě oblečenou bundu modré barvy, rifle a na nohou červené boty. Ztratila se v neděli kolem 16. hodiny, pátrání bylo vyhlášeno v 18 hodin.