Letos policisté vyšetřovali hned dva případy domácího násilí. Týrání se dopustili muži na svých partnerkách.
Případů však může být mnohem víc. Týrané ženy svůj úděl ve většině případů před okolím úzkostlivě tají a mnohdy i dobrovolně snášejí.

Důkazem toho je otřesný případ z Meclovska. Žena se od svého druha nechala týrat celé tři roky.
„Svou družku, která s ním žila ve společném obydlí, týral opakovaně. Škrtil ji, tlačil ke zdi, až nemohla dýchat, házel po ní různé předměty, tahal ji za vlasy, kopal ji," popsala praktiky násilnického muže domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jeho napadání se stupňovalo a bylo stále brutálnější. Vygradovalo letos v květnu, kdy muž svoji družku škrtil a prohodil ji skleněnými vchodovými dveřmi. Na zahradě u domu vyhrožoval a vulgárně nadával i dalším lidem. Muž byl zadržen a putoval do vazby.
„V září letošního roku jsme zaznamenali případ na Hostouňsku, kdy muž fyzicky napadal svoji družku. V dubnu loňského roku byl za stejný čin vykázán z bytu, který sdílel se svou družkou muž z Holýšova. I letos do místa jejich bydliště vyjížděli policisté, opět pro fyzické napadání," dodala Brožová.

Ve vazbě skončil i devětadvacetiletý muž z Kdyňska, který týral matku.
„Psychicky a fyzicky ji napadal téměř dva roky. Dokonce ji s nožem v ruce vyhrožoval, že ji rozpáře," uvedla Brožová.

Podle domažlického psychiatra Viliama Janáče si muži, kteří bijí ženy, většinou léčí své vlastní problémy a mindráky.
„Takoví muži mají velmi často problém sami se sebou. Agresí na ženě si vylévají vztek třeba z toho, že nejsou významní. Někteří jsou agresivní nejen na partnerku, ale i na ostatní lidí, to už je jejich povahový rys," říká Janáč.

Týrané ženy svůj úděl ve většině případů před okolím úzkostlivě tají a mnohdy i dobrovolně snášejí. S násilníkem dál žijí i z obavy se osamostatnit.
„Mnohokrát jsem se setkal s tím, že se žena nechá týrat, protože je na svém partnerovi závislá třeba finančně, nebo proto, že od něho nemá kam odejít. Některé ženy od násilnického partnera neodejdou, protože se bojí samoty," dodal Janáč.